Меню



Конспекти уроків

Тема: Множення многочленів
Цілі уроку: Формувати навички множення многочленів, виробляти вміння перетворювати добуток двох многочленів у многочлен стандартного вигляду.
         Розвивати логічне та творче мислення, пам’ять, навички групової роботи.
         Виховувати культуру математичної мови, інтерес до математики, наполегливість, працелюбність, почуття відповідальності за спільну справу.
Тип уроку: застосування набутих знань, вмінь та навиків.
Форми роботи: метод проектів, робота в групах, метод «Мікрофон».
Обладнання: ноутбук, мультимедійний проектор, електронні носії з презентаціями проектів, роздатковий матеріал.
Основні поняття: многочлен, одночлен, степені, рівняння.
Міжпредметні зв’язки: історія, християнська етика, інформатика.
Очікувані результати:
1.    Учні повинні вміти множити одночлен на многочлен.
2.    Повинні множити многочлени.
3.    Мають вміти розв’язувати рівняння, які містять дію множення многочленів.
Література:
1.    Журнали  «Математика в школах України»;
2.    Газета « Математика»;
3.    Підручник з алгебри, 7 клас, автори Г. П. Бевз, В. Г. Бевз.
Епіграф: «Все що я пізнаю, я знаю, навіщо це мені потрібно, де і як я можу ці знання застосувати».
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчання
         Проведемо даний урок методом проектів.
Притча.
Автор першого проекту – Господь. Результатом його проекту є Людина.
Господь учив Людину любові, учив творити добро. Щоб Людина могла протистояти злу, Господь роздав Людям проекти – ремесла, професії, таланти. Роздаючи їх Людям Господь промовив: « Хай будуть благословенні всі проекти, котрі приноситимуть Людині любов, щастя, радість».
Учні поділені на 4 групи.
Група «Істориків».
Група «Теоретиків».
Група «Практиків».
«Рекламне агентство».
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Проект групи «Теоретиків».
1.    Актуалізацію опорних знань учні проводять методом «Мікрофон».
2.    Демонструють усні вправи.

Проект групи «Істориків».
1.    Розповіді про історію виникнення многочлена.
2.    Презентація «Історія виникнення многочлена».
ІY. Застосування набутих знань
Проект групи «Практиків».
Учні працюють в групах.
   1.Різнорівневі завдання для групи «Теоретиків» і «Істориків».
   2. Презентація.
Група «Практиків» виконує завдання біля дошки:
         На  стандартних листках на дошці  прикріплені відповіді до кожного з шести завдань , розміщені хаотично.
 Завдання учнів:
- виконати дані завдання;
- знайти свою відповідь серед шести відповідей на дошці;
-повернути листки з відповідями протилежною стороною і прикріпити на дошці у порядку виконання завдань.
На зворотній стороні учні прочитають вислови:
Розуму не позичити.
Людина починається з добра.
1. Спростити вираз:    (х – 5)(х + 1) – (х + 4)(х - 1).
2. Знайти корені рівняння:    (х – 1)(х + 2) = (х – 3)(х – 2).
3. Подайте у вигляді многочлена:   - 3х(х – 4)(х - х).
ІІ варіант
1. Спростити вираз:    (х + 6)(х - 1) – (3 - х)(х + 1).
2. Знайти корені рівняння:    (х + 3)(х - 4) = (х – 5)(х + 2).
3. Подайте у вигляді многочлена:   - 4х(х + 2)(х - х).
V. Підсумок уроку
Проект групи «Рекламне агентство».
Презентація «Використання многочлена в різних науках».
Завдання додому: §12,13, №500, №503 (в,г), додатково №*507(в,г).













Множення многочленів
(Метод проектів)



                           Конспект уроку
                            алгебра 7 клас

                                      Вчитель: Онищук М. Я.







КВК для учнів 7 класів

Вчитель математики Онищук Марія Ярославівна

2014р



Мета: розширити та поглибити здобуті на уроках математики знання, показати способи їх використання на практиці; викликати в учнів інтерес до математики; збудити прагнення більше знати, розуміти; виховувати дисциплі­нованість, уміння підпорядковувати особисті інтереси інтересам колективу, почуття колек­тивізму, обов'язку, відповідальності за доруче­ну справу.

Висловлювання про математику
Математику вже тому треба вчити, що вона розум до порядку приводить.
М.В. Ломоносов
Математика — гімнастка розуму.
О.В. Суворов
Натхнення потрібне в поезії, як і в геометрії.
О.С. Пушкін
Математика цариця наук.
К. Гаусс
Життя чудове лише двома речами: вчитися математики і навчати математики.
С. Пуассон
У математиці є своя краса, як у поезії та му­зиці.
М.Є. Жуковський

ХІД КВК
І. Вступ.
Ведучий 1. Поглянь-но, скільки дітлахів заві­тали на наше свято!
Ведучим 2. Так, справді, одні надто схвильо­вані, інші з нетерпінням чекають початку.
Ведучий 1. Що ж, друзі, не випробовувати­мемо вашого терпіння, починаємо?
Ведучий 2. Доброго дня всім присутнім!
Ведучий 1. Вітаємо вас на конкурсі веселих і кмітливих математиків!
Ведучий 2. Сьогодні перед вами розгорнеть­ся цікава та запекла боротьба серед самих кмітливих, допитливих, спритних математиків 7-х класів — команд 7—А та 7—Б класів.
Ведучий 1. Заповзятими гравцями будуть і вболівальники, бо без їх підтримки жодна із команд не здобуде перемогу.
Ведучий 2. Жодне змагання не можна уявити без поважного і компетентного журі, яке вирі­шуватиме долю команд. {Знайомить з журі.)
Ведучий 1. До Вашої уваги програма нашого свята.
Ведучий 2. Перший конкурс — «Привітання». Кожна команда готувала свою візитну картку: учасники розкажуть про себе, привітають супер­ників і журі.
Ведучий 1, Другий конкурс — «Розминка», традиційний для КВК. Проведемо його у не­звичній формі — у вигляді вашої улюбленої гри «Лотерея».
Ведучий 2. Третій конкурс — «Командний», під час якого кожна команда покаже не тільки
знання з математики, а й уміння працювати у колективі, поважати думку один одного, знахо­дити вихід із складної ситуації.
Ведучий 1. Обов'язковим є конкурс «До­машнє завдання», тема якого — «Математика всіх закликає: ти міркуй, фантазуй і твори!»
Ведучий 2. Звичайно, буде конкурс капітанів та бліц-конкурс.
Ведучий 1. Після кожного конкурсу вельми­шановне журі підбиватиме підсумки.
Ведучий 2. Найвищий бал, який отримує ко­манда під час перемоги у конкурсі, — 5 .
Ведучий 1. Між конкурсами будуть проведені змагання між уболівальниками.
Ведучий 2. Вони також мали своє домашнє завдання — дібрати найбільше прислів'їв, де зу­стрічаються цифри.
Ведучий 1. То ж розпочинаємо змагання!
Ведучий 2. Успіхів командам, вдалого старту і перемоги!
II. Привітання команд.
Кожна команда по черзі показує свою візит­ну картку, захищає свою емблему, вітає супер­ників і журі. Наприклад, виступ може бути та­ким.
Команда «Квант» (7—А клас)

Ми ще малі,
Та впертості нам не позичати.
Сміливо йдем вперед —
Щоб перемогу в КВК нам мати!

Кмітливі, Винахідливі, Активні, Неспокійні — То ми, все ми!
Супернику наш любий, Хоч грізний ти, Але нам не страшний! «Акула» — хижа риба. Хоч зуби гострі має, Але в змаганні Ми її здолаєм!

III. Розминка.
Ведучі пояснюють правила математичної ло­тереї. Учасники кожної команди по черзі бу­дуть витягувати номерки із завданнями, які ого­лошуватимуть ведучі.
Запитання
1. На яке число ділиться будь-яке число без остачі?
(1)
2.  Горіло 7 свічок, 2 погасили. Скільки свічок залишилося?
(Дві)
3. Назвіть найменше натуральне число.
(1)
4. Яке число при множенні на будь-яке чис­ло залишається без зміни?
(0)
5. П'ять поділити на половину. Скільки от­римали?
(10)
6.  За книгу заплатили 3 грн і ще  її вартості. Скільки коштує книга?
(6 грн)
7. Хлопчик ішов до магазину і зустрів двох однокласниць, кожна з яких їла морозиво. Скільки всього дітей йшло до магазину?
(Один хлопчик)
8. У трикутнику відрізали один кут. Скільки кутів залишилося?
(Чотири)
9. Назвіть число, більше ніж 2,1 і менше ніж 2,2.
(Наприклад, 2,12)
10. Який кут опише годинна стрілка за 4 год?
(120°)
11.    Гострий кут він переріс, до тупого не доріс. Як відомо, кут такий називається...
(Прямий)
12.  Чим закінчується день і полудень?
(М'яким знаком)
13. Який знак треба поставити між 6 і 7, щоб отримати число більше за 6 і менше за 7?
(Кому)
14. За допомогою якого решета «просіюємо» прості числа?
(«Решета Ератосфена»)
15. Назвіть число, яке не належить ні до про­стих чисел, ні до складених.
(1)
16. На скільки треба поділити 3, щоб отри­мати 6?
На
17. Чи ділиться 567 на З?
(Так)
18. Одне яйце варять 5 хв. За скільки зварять п'ять яєць?
(За 5 хв)
19. Кравець має 24 м сукна і щодня відрізає від нього 3 м. Якого дня він зробить останній відріз?
(Сьомого)
20. Летіло 10 качок. Мисливець підстрелив 2. Скільки залишилося?
(2)
22.  Скільки буде, якщо половину поділити на половину?
(1)
IV. Командний конкурс.
Кожна команда отримує завдання і працює над ними. У цей час ведучі проводять змагання між уболівальниками:
1)  хто назве найбільше математичних термінів;
2) хто дібрав найбільше прислів'їв, у яких зу­стрічаються цифри.

Завдання:
Відновити цифри, які позначено зіроч­ками:

2. У вільні квадрати впишіть числа ЗО і 5 так, щоб сума чисел у кожному рядку та стовпці до­рівнювала 100.


V. Домашнє завдання.
Учні обох класів показуюють підготовлений номер художньої самодіяльності, що стосуєть­ся математики (частівки, інсценівка тощо).

VI. Конкурс капітанів.
Ведучий 1. Хто кмітливіший у команді?
Ведучий 2. Хто спритніший від усіх?
Ведучий 1. Хто нічого не боїться?
Ведучий 2. Хто вперед усіх веде?
Ведучий 1. Хто колег не підведе?
Ведучий 2. Ви, звичайно, здогадалися — капі­тани це!
Ведучий 1. Капітани, до бою!
Запитання
1. Як називають числа при додаванні?
(Доданок, доданок, сума)
2. Число, що стоїть під рискою дробу.
(Знаменник)
3. Рівність двох відношень.
(Пропорція)
4. Найменше просте число.
(2)
5.  Відстань від даної точки до початку відліку на координатній прямій.
 (Модуль)
6.  -15 + 9 = ...
(-6)
7.  8 = ...
 (1)
8. 20 % від 50.
(10)
9. НСД (4; 5).
(1)
10. Найбільше натуральне число.
(Не існує)
11. Що більше: 100 см чи 10 дм?
(Однакові)
12. Чому дорівнює розгорнутий кут?
(180°)
13. Числа, які мають більше ніж два дільники.
(Складені)
14. Скільки основ має призма?
(Дві)
15.-21+ 16 = ...
(-5)
16. НСК (4; 5).
(20)
VІІ. «Бліц-конкурс».
1. Конкурс істориків.
Ведучий 1. Потрібно розказати цікаву істо­рію з життя відомого математика, або історію математичного відкриття.
2. Конкурс всезнайок.
Ведучий 2. Слід навести приклади застосу­вання математичних термінів, чисел, властиво­стей, фігуру музиці, біології, географії, історії, літературі тощо.
3. Конкурс ерудитів.
Ведучий 1. Треба назвати найбільшу кількість висловлювань про математику.
4. Конкурс художників.
Ведучий 2. Командам слід намалювати чоло­вічка, котика, собачку з геометричних фігур; зайчика, собачку, чаплю з цифр.

VIIІ. Підбиття підсумків.

Немає коментарів:

Дописати коментар